W trakcie podróży służbowej do Indii, dr Judyta Latymowicz pełniła rolę członkini delegacji EU Chambers, którą miała okazję reprezentować w wyjątkowym, wyczekiwanym przez środowisko biznesowe wydarzeniu, jakim jest Global Investors Summit 2023.

Andha Pradesh to obiecujący kierunek dla polskich przedsiębiorców, ponieważ stan ten w 2022 r. już po raz trzeci z rzędu został sklasyfikowany na 1 miejscu w krajowym rankingu „Ease of Doing Business”, jako stan, który może wykazać się największym postępem we wprowadzaniu regulacji ułatwiających realizację nowych inwestycji. Dodatkowo, pro-biznesowy status Andha Pradesh potwierdziła obecność na szczycie największych przedsiębiorców w Azji, na czele z Reliance Industries Mukesh’a Ambaniego oraz Adani Group, którzy przy okazji szczytu ogłosili realizację na terenie stanu projektów w sektorze energii odnawialnej o łącznej mocy 25 gigawatów, stanowiących istotny krok w procesie transformacji energetycznej Indii.

Mec. Latymowicz miała okazję bezpośrednio porozmawiać z Premierem Stanu Andhya Pradesh YS Jagan Mohan Reddy o obszarach, które w najbliższych latach będą priorytetem stanu, jeśli chodzi o inwestycje, tj.

  • sektorze energii odnawialnej,
  • wdrażaniu rozwiązań IT w przestrzeni miejskiej smartcity,
  • automatyzacji przemysłu,
  • branży automotive oraz elektromobilności,
  • sektorze opieki zdrowotnej, sprzętu medycznego, farmaceutyki.

W wyniku tych rozmów Premier zaprosił firmy do inwestowania i zapewnił o swoim pełnym wsparciu!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *