Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami informacją, że podczas trwającej podróży służbowej Dr Judyta Latymowicz miała zaszczyt odebrać wyjątkową nagrodę imienia Dr Sarojini Naidu 2023.

Ta nagroda, którą wyróżniona została Judyta, ma szczególne znaczenie. Stanowi hołd dla spuścizny dr Sarojini Naidu, wybitnej bojowniczki niepodległościowej, poetki i pierwszej kobiety, która została przewodniczącą Indyjskiego Kongresu Narodowego. Konkurs organizowany był już po raz siódmy przez Asian Academy of Arts i Marwah Studios, a nagroda wręczana jest kobietom przełamującym bariery, których wkład i praca mają wpływ oraz przyczyniają się do znacznego rozwoju społeczeństwa.

Warto więc podkreślić, że Judyta jako pierwsza adwokatka i indolożka w Polsce stworzyła dedykowaną praktykę do obsługi polsko-indyjskich projektów i od lat pracuje na rzecz pogłębienia wzajemnych relacji oraz rozwoju współpracy na linii Polska-Indie, natomiast przyznana nagroda stanowi tego wspaniałe uhonorowanie.

Mówiąc o znaczeniu nagrody, Sandeep Marwah, przewodniczący komitetu organizacyjnego, wskazał, że „poprzez przyznanie tej nagrody chcemy podkreślić osiągnięcia kobiet z różnych środowisk, które wykazały się wyjątkowym przywództwem, kreatywnością i wkładem w dziedziny w jakich realizują się zawodowo”.

Całym zespołem serdecznie gratulujemy Judycie tego wspaniałego wyróżnienia!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *