W trakcie swojej podróży służbowej do Indii, dr Judyta Latymowicz miała okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu jakim była jubileuszowa 10 edycja szczytu gospodarczego Vibrant Gujarat.

W trakcie wydarzenia obyło się również spotkanie z Premierem Stanu Gujarat p. Bhupendrabhai Patel oraz Ministrem Przemysłu Stanu Gudźarat, p. Balvantsinh Rajput’em, w trakcie, których mec. Latymowicz miała okazję przedstawić portfolio polskich firm obecnych w Gujaracie oraz porozmawiać o szansach inwestycyjnych dla polskiego biznesu w regionie, zwłaszcza branży automotive, infrastruktury portowej, zielonej energii , czy innowacyjnych systemów grzewczych.

Bez wątpienia, obecność największych zagranicznych inwestorów, decydentów politycznych oraz liczba delegacji zagranicznych potwierdziły, że Vibrant Gujarat jest obecnie jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Indiach, które na przestrzeni lat z wydarzenia o zasięgu stanowym przekształciło się w globalną platformę współpracy gospodarczej.

Tematem przewodnim szczytu było hasło: „The Gateway to the Future”, co stanowi niezwykle trafne podsumowanie ambicji stanu Gujarat do bycia bramą do nowoczesnych Indii.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *